MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Čizme-budženje "filca" i krampona

Ići dole 
+5
Prota71
panic
aca-laki
100ka
ZORAN R.
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyPet 10 Sep 2010 - 2:28

100ka ::
Imaš na početku Balkanske ulice sa leve strane saračku radnju. Čovek prodaje klasične crne kožne kajševe za 1000rsd (znači ni 10€), mislim da jeftinije nema.
Uh! Upiši tamo još jedno pivo pa makar i na "Gusar-u"!

P.S.
Još samo da smislim kako da stignem do Balkanske, tek učim da hodam, jbg... Sad
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyPet 10 Sep 2010 - 2:44

Lepo tramvajem 7 do štajge odatle imaš 5-7min peške (sa sve semaforima) do Balkanske. U tvom slučaju DR Atrofirani kvadriceps možeš da iznajmiš nekog nosača da te na kolicim preveze tih 300-400m Wink
Ili druga varijanta, bilo čime do Zelenjaka odatle uhvatiš 53, 56 ili 52 do Voznesenjske crkve odatle se skotrljaš 20m niz Kneza Miloša, pa skreneš levo u Admirala Geparda (dobro Geprata) i na kraju te ulice pređeš pešački i pogodio si saračku radnju.
Ako nećeš ništa od gore pomenutog, platiš meni 2000 din da ti isporučim kaiš na kućnu adresu Wink
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyPet 10 Sep 2010 - 8:52

100ka ::
Ako nećeš ništa od gore pomenutog, platiš meni 2000 din da ti isporučim kaiš na kućnu adresu Wink
Jel' može za soma i po?
Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyPet 10 Sep 2010 - 10:36

Aca-Laki pomenu pravljenje kombinezona, sa SC021 sam i to radio. Nabavio sam nekih godina neopren koji se koristi za pravljenje rezervnih helikopterskih rezervoara, oko 5 mm i sastavio prema svojim farmerkama bez prosivanja, samo lepljenjem . Nalepio na gumene cizme i odoh za Temsticu jednog marta meseca. Iako je bilo hladno i sneg oko reke sedeo sam i jeo do pasa u vodi dok su drugari rucali na obali kraj vatre, ne bih li se bar malo rashladio. Navlacenje i svlacenje je bilo u fazonu "Tesno mi ga skroji nane". Navukao sam ga tad i nikad vise (mozda je bio i 7 mm), iskoristili smo kasnije samo cizme sa neoprenom do dzadza a ostatak u duhtunge za rucne pumpe. Ako u Bgd ne nadjete lepilo naci cemo ga ovde.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyPet 10 Sep 2010 - 13:38

7mm neopren lele affraid

@Zoki
Ne dolaziš u obzir, samnom nema cenjkanja geek
Ako budem išao da kupi sebi kaiš ovih dana zovem te pa ti kupim.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyPet 10 Sep 2010 - 15:52

100ka ::
7mm neopren lele affraid

@Zoki
Ne dolaziš u obzir, samnom nema cenjkanja geek
Ako budem išao da kupi sebi kaiš ovih dana zovem te pa ti kupim.
cheers cheers cheers Upiši još jedno...! cheers cheers cheers

Jedino će biti problem da li čovek ima dimenziju za (otprilike) mladunče mamuta...? Prosto ćemo, omotaš dvaput oko sebe i to bi bila ta dimenzija!

Dr Solomon Burke Jr.
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyPet 10 Sep 2010 - 17:09

Mozda ce te pomisliti da sam poludeo cim mi pada na pamet da sam skarabudzim kombinezon za gazenje ali ja imam objasnjenje za mene dobro...
Radi se o tome da ja naj vise 90 posto pecam na Mlavi koja je ekstremno mnogo zarasla,i u mnogo mnogo slucajeva skoro nemoguce doci do vode.Juce sam se provlacio kroz vrbe,korov,trnje,koprive i raznorazna cuda vise od 20 minuta,bas sam gledao na telefonu vreme.I to je bilo jedno od povoljnih mesta za izlazenje iz vode.Mislim da bilo koji disuci kombinezon u takvim uslovima nebi trajao vise od par izlazaka na vodu.A to bi onda bilo cisto bacanje para.A u danasnje vreme "baciti'' vise od 100e je krajnje bahato za mene...
Tako ko god da se nalazi u slicnim terenskim uslovima budzenje nije losa ideja...
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySub 11 Sep 2010 - 18:13

Danas sam pogledao po radnjama, samo u jednoj ima lepila a pakovanje je malo osavremenjeno i osmisljeno prakticnije. Kantica ima osrednji poklopac na sraf koji verovatno iznutra ima neki dihtung. Cena lepila sa utvrdjivacem je oko 1800 dinara. Postoji i SC022 a jedina razllika je sto je ovaj drugi nezapaljiv.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 11:17

panic ::
Danas sam pogledao po radnjama, samo u jednoj ima lepila a pakovanje je malo osavremenjeno i osmisljeno prakticnije. Kantica ima osrednji poklopac na sraf koji verovatno iznutra ima neki dihtung. Cena lepila sa utvrdjivacem je oko 1800 dinara. Postoji i SC022 a jedina razllika je sto je ovaj drugi nezapaljiv.
Uh, malo mu je (ne)pristojna cena - ako se nema konkretna primena... Dobro je bar da ime, ovde, u BG-u, nema u "Tigrovim" radnjama. Možda ima u jednoj od 500 farbara ali će to biti mučno "izvrteti"... Videćemo.

Aco, pisali ste nešto što mi se učinilo malo kontradiktorno pa bih Vas zamolio da malo pojasnite. Naime, rekoste da šrafove ne stavljate ne pete čizama a kasnije ste napomenuli da se najčešće klizanje dešava baš kad se nagazi petom? Nešto mi tu nije najjasnije... Zar onda ne treba da se stave šrafovi baš na petama?
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 11:33

Evo i ja sam Aca Very Happy ,,salim se mozda znam odgovor,,,kad se gazi na petu noga jednostavno nema amortizaciju i ponasa se kao staka,dok kad gazis na "prstima" stopalo "pegla" neravnine.Tako da ako bi stavio eksercice (samoresce ) na petu samo bi jos dodatno ukrutio taj deo noge koji je i onako slabo pokretljiv.
Zamisli da moras sa takvim djonom saci ovde affraid
Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Img1866s
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 11:43

aca-laki ::
Evo i ja sam Aca Very Happy ,,salim se mozda znam odgovor,,,kad se gazi na petu noga jednostavno nema amortizaciju i ponasa se kao staka,dok kad gazis na "prstima" stopalo "pegla" neravnine.Tako da ako bi stavio eksercice (samoresce ) na petu samo bi jos dodatno ukrutio taj deo noge koji je i onako slabo pokretljiv.
Zamisli da moras sa takvim djonom saci ovde affraid
'Ladno! Ugradim lift, pritisnem dugme i eto me dole - gore! cheers
Sve druge varijante su sulude, naravno. Tim sportom (kanjoning ili tako nekako) se bavi(o) naš drug Đera ali mislim da mu ženica neće dati da se više zeza...! Very Happy
'Oće malo kičma da puca od toga a kičma je jedan od korisnijih delova tela ili se možda varam?
A gledaj to i ovako, kad bih ja šinuo dole odozgo, izazvao bih prilično ozbiljne tektonske poremećaje (mislim da bi i Kinezi sa druge strane Zemlje primetili) a takođe bih izazvao i ozbiljnije promene reljefa što bi izazvalo znatne troškove našim geografima, kartografima, topografima, vojnim stručnjacima i ostalima a to nije lepo... Very Happy

Dr Elevator
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 12:42

[quote="ZORAN R."]
aca-laki ::
Dr Elevator

dr ELEVATORfly
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 17:05

Zorane, hteo sam da kazem da u hodu po klizavom kamenju nije preporucivo oslanjanje prvo na petu. Naravno, u normalnom hodu peta je prva ali da bi se eliminisala ta sigurnost sa trotoara ne stavljam srafove kako bi se naterrao da stupam ravno ili prvo na prste (prednji deo stopala) tamo gde je sklisko. Naravno da mogu da se nasrafe i na petu ali i tada se moze desiti da se osloni sva tezina na jedan sraf i da opet prokliza. Mislim da je u prethodnom postu i Aca_laki otpriike rekao to isto. Tema je aktualna da aktuelnije ne moze biti, danas sam isao da obidjem neke radove na vikendici i sisao do Jerme. Nije bilo ribe ali je bilo klizanja jer sam sisao u opancima. Iz ovih stopa idem da na Goranove cizme (PVC) nasrafim sta treba jer cemo se narednih dana zavlaciti na mesta koja malo lice na onaj vodopad odozgo. Do veceras cu vam reci kako se ponasaju u usrafljivanju bez SC021 a za neki dan i dali je Goran zadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 19:10

Evo i iskustava sa srafljenjem u PVC, posto sva ranija imam sa gumenim djonovima. Srafljenje obavljeno sa lakocom a samoresci se urazuju do granice kad srafciger iskoci iz krstastog otvora, znaci cvrsto i do kraja. Nakon srafljenja prvog i bez lepila, odlucio sam da ih ne lepim i da vidimo kako ce za tri-cetri dana intenzivnog pecanja da se pokazu. Izlizace se poprilicno a dali ce ispadati (ne verujem, ovakvo zasecanje je mnogo, mnogo solidnije nego u gumu)? U pitanju su najmanji samoresci, glave precnika 4-5 mm i duzine 6 mm. Bar nek je neka vajda od tvrdih PVC djonova. Cena investicije je takva da ce se isplatiti se da se menjaju i za svaki izlazak, ukoliko se ispostavi da se rupe ne razjedaju i da je brusenje glava jedina mana. Ako ne pogresim mislim da ce izdrzati bar tri ozbiljna izlaska na reke sa pescarom koji je kao smirgla osamdesetica. Ovo crveno sto vidite u zljebovima djonova je mesavina toplodolskog peska i crvenih algi, ne skida se nikad a vuce stalno nazad na reku.

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Dscn6448m
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 19:49

Idea Idea Idea Idea I bi svetlo! Idea Idea Idea

Da, da, sad kapiram! Hmmm... Sutra će nabavljač u firmi imati specijalan zadatak - da nađe šrafove! Ma, dodaću im i malo super lepka u gelu, neće da škodi (samo se nadam da ću posle moći da ih izvadim)... Hmmm... Da! Vađenje! Kako ih izvaditi (elegantno) kad se potroše? To će biti zanimljivo...

Dr Bušim


Poslednji izmenio ZORAN R. dana Čet 16 Sep 2010 - 4:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptySre 15 Sep 2010 - 20:38

Hteo sam Zorane i ja da mu ubacim Loctite u gelu ali je ovo leglo tako da nisam mazao bas i iz razloga sto ih treba vaditi. To ce biti sigurno problem ako se mnogo izlizu, neka nabavljac potrazi neke sa glavom za inbus, tu ce kanal da ostane bar malo citav koliko da krene a posle ... Svakako treba, ukoliko ima mogucnosti, uzeti neke sa vecom tvrdocom, ako sad uopste ima standarda i pravila.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 4:55

panic ::
Svakako treba, ukoliko ima mogucnosti, uzeti neke sa vecom tvrdocom, ako sad uopste ima standarda i pravila.
E, tu će biti problema! Nabavljač, po prirodi posla, a budući da je zaposlen u kapitalističkoj firmi u sistemu prvobitne akumulacije kapitala kupuje najjeftinije - to je jače od njega...! Sad
Trebalo bi one sa oznakom (recimo - proveriću to danas) H8 ili tako nešto uzimati. U svakom slučaju ne one svetle boje, sjajne, pošto su oni za "enokratno uporabo". Oni brunirani(?), crni, su (obično) kvalitetniji ali da ne "lupam", imam mašince u firmi pa ću sprovesti istragu.
U svakom slučaju, ne smeju biti previše malog prečnika pošto im je srazmerno tome i manja dubina navoja a to ne bi valjalo. Bolje je uzeti duže a deblje (bar 4 - 5 mm) pa ih okratiti na tocilu.
Inače, klasični "samoresci" za lim imaju plitak navoj pošto im dublji i nije potreban. Za ovu primenu su prava stvar šrafovi za spajanje iverice koji imaju najdublji navoj, jedino treba videti da li su nabavljivi u odgovarajućoj tvrdoći. (Kod njih je problem što su, koliko ja znam, nabavljivi samo u varijanti sa "upuštenom" glavom a to ne vrši posao...) Nema svrhe posle svakog pecanja "mlatiti" se sa demontažom i montažom šrafova, onda to prelazi u potpuno "hard core" zabavu... Pri tom, moraju biti tako montirani da ne smeju ispasti tokom pecanja pošto bi u upražnjeno mesto (videti pod: Marfi), rupu, moglo da uleti nešto oštro, šiljato, puno tetanogenih (ili već) bacila a s obzirom da je do tabana ostalo par milimetara - ne gine vrištanje sa (pu, pu, daleko bilo!) dalekosežnim posledicama... A vrištanje je na salmonidnim i inim vodama vrlo kontraproduktivno - ako se i posle "akupunkture" želi nastaviti sa pecanjem... Very Happy
Sledi mašinski izveštaj...
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 8:41

Zorane,grom te spalio Very Happy pa se regenerisao u Don Žuana...ženskih srca otimača!!kad spavaš đavole......Odmaraj zveri nema ni 5 am Evil or Very Mad

Amaaaaaan Ti si se svoje napasti/El grande Tigers wadersa/rešio....mislim na mlađima svet ostaje......Laaaaaaaaaaaaaki!!!!!!!!
Kupi si neke gotivne Chotice i Bog da te vidi cheers naravno i nešto u čemu ćeš se kretati a da Ti sexy zmijsko telo diše....pljuc geek
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 9:17

What a Face What a Face Nema odmora dok traje (mušičarska) obnova! What a Face What a Face
Zimus idemo u hibernaciju! Lično ću tražiti da me zamrznu u tečnom azotu i da me odmrznu na proleće! Jedino se plašim da ne iskrsne Oholi pored 'ladne komore i ne zavrne ventile za dovod vazduha i odvod ekskremenata (ako se tako nešto uopšte dešava kod vrlo zamrznutih...)! affraid affraid affraid

P.S.
Odmrzavanje, naravno, vršiti uz pomoć par (jedva!) punoletnih devojčica po mogućnosti što obdarenijih! cheers Priviti ih na dopola odmrznuto mi, zmijsko telo, i pratiti proces odmrzavanja... Znaci potpunog odmrzavanja će biti VEOMA VIDNI - što, naravno, zavisi i od kvaliteta i umešnosti privijenih pripadnica ženskog pola... cheers

P.S.1
https://www.youtube.com/watch?v=KBvvb_55jZs

Dr (Ex)Frigidni


Poslednji izmenio ZORAN R. dana Čet 16 Sep 2010 - 11:15, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 9:48

Sve o čelicima...
http://www.mf.unze.ba/materijali/seminarski_haracic_amer.pdf

Praktično, najčešće se prodaju šrafovi na kojima je ukucano 5.6 što je drljav kvalitet.
Treba naći šrafove na kojima je ukucano 8.8 ili 8.10 i to je onda već jako dobar kvalitet (čitaj: tvrdoća). Samoresci su, uglavnom, nabavljivi u jednom kvalitetu (oni po difoltu moraju biti tvrđi - kada govorimo o onima koji su za lim) mada redovno viđam samoresce bez ikakve oznake koji kao da su od olova napravljeni (kvalitet šta to beše?).
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 11:17

Za samoresce ces lako,ako imas neku WURTH prodavnicu u Bg-u resio si muke.Inace oni prozivode po meni jedne od naj boljih samorezaca koje sam imao priliku probati.Doduse ima raznih cenovnih kao i kvalitetnih klasa.Tako da imas i imbus samoresce za 10 din komad a imas i obicne krstaste za preko 1 e za komad....Ti od 1 E za komad su neunistivi sto se tice zavijanja,ja sam ih zavijao u zeleznicku sinu tj parce duzine pola metra.Ulaze kao u sir,bez problema,jer su od pitaj boga kakvog celika ili cega vec.Vrede svaki dinar.E sad neznam kako bi se ponasale glave tih samorezaca kad se konstantno trljaju od beton,za pecanje nema problema,jer tu ima dosta i meke podloge...
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 12:02

aca-laki ::
ako imas neku WURTH prodavnicu u Bg-u
Crni Laki!
Kud ne posla ovo malo ranije?!?
Bio mi komercijalista iz "Wurth-a" pre 15 minuta u firmi! Nije mi palo na pamet da ga pitam! Sad

Dr Sad
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 12:03

Nisam siguran da ce ti srafovi moci da se skinu kad se izlizu? Jos ako se stavi super lepak?? Treba probati pa videti.
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 12:15

"Kasno Crni Laki na forum stize" Idea sve u svemu,to je naj bolji samorezac koji sam imao priliku videti i probati,doduse i naj skuplji.Neznam dal je dobro lepiti ih super lepkom,mislim da ce to biti previse jako,ako se nekad javi potreba za vadjenjem istih.Mozda neki malo slabi lepak,obican Tigar,ili OHO.A ako bas oces super lepak uzmi isto wurth i sa njim ces postici to da ces morati istopiti djon od cizme da bi izvadio samoresce Laughing a bez lepka se mogu relativno lako skinuti kad se izlizu glave,fenom za visoku temperaturu (koriste ga cesto auto limari,lakireri oni sto lepe nalepnice....) grejes djon i kljestima vadis samoresce,lako ce izaci kad se ugreje djon...
Ps-dobices samorezaca issto wurth samo sto nisu ta naj visa klasa,ali su pristojni.pitas se kad pa zavisi od tebe Razz
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 EmptyČet 16 Sep 2010 - 12:21

vlajkoni ::
Nisam siguran da ce ti srafovi moci da se skinu kad se izlizu? Jos ako se stavi super lepak?? Treba probati pa videti.
Ua lepak!
Da, lepak je već izbačen iz projekta, jedino dolazi u obzir WURTH-ov (ili LOCTITE-ov) "lepak za osiguranje navojnih spojeva - za rastavljivu vezu". Taj lepak (ne)koriste moji mašinci, sprečava samoodvrtanje šrafova usled vibracija a mogu da se odvrnu upotrebom grube sile. Treba voditi računa da će šrafovi na čizmama biti, neminovno, izloženi torziji tokom hodanja a time i neželjenom odvrtanju. Ovo, sa svoje strane može dovesti do kidanja dela đona kada se pod dejstvom poluge (otkad nisam pominjao poluge!) polu-odvrnuti šraf otkine sa sve parčetom đona ili pak pravljenjem proreza na đonu, što komplikuje dalje stvar.
Zato bih, obavezno, preporučio upotrebu tog lepka "za osiguranje navoja"!

Dr Screw


Poslednji izmenio ZORAN R. dana Čet 16 Sep 2010 - 12:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čizme-budženje "filca" i krampona   Čizme-budženje "filca" i krampona - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Čizme-budženje "filca" i krampona
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Prvi trening na Savi MS USR"Galovica"
» "Line Mending" - sakupljanje strune

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mali saveti i recepti :: Mali saveti (kako da...)-
Skoči na: