MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 odrzavanje konca

Ići dole 
+2
Prota71
kenny
6 posters
AutorPoruka
kenny
Gola udica
Gola udica
kenny


Broj poruka : 3
Datum upisa : 13.07.2010

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptyUto 13 Jul 2010 - 22:23

Apsolutni sam pocetnik u musicarenju, pa sam hteo da pitam iskusnije kolege, cime i kako se odrzava musicarski konac? Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptyUto 13 Jul 2010 - 23:58

Bas nikako,al stvarno....zestoko sam lenj sa tom higijenom musicarske linije(kako je neko nazva).....zato me valjda dobro i sluze i SA i Sage DT-tica...
Mada o ovim stvarima ima puno gotivnih ideja i realizovanih primera....topla voda,malkice tecnosti za pranje posudja....mikrofiber krpa(svedska krpa).........itd!!!
E sad ima i drugih primenjivih resenja........GRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!Fenseraja ali original za te stvari....npr!!!!!!!!

odrzavanje konca Rioagentxflylinecleanin

Uploaded with ImageShack.us

odrzavanje konca Toolsaflylinedressingbi

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptySre 14 Jul 2010 - 0:00

Koristio i jedan i drugi............uz RIO-v dobijas i krpice....ide i sundjerce....ma sve kako treba....Ajd ako bude frke oko nabavke,kontaktiraj me pa ce se izdogovaramo,cijena prava sitnica Very Happy

Pozzzzzzz.....
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptySre 14 Jul 2010 - 7:50

Kenny dobrodošao, ako si početnik i nemaš neku previše skupu strunu, dovoljo je da je opereš u blagom rastvoru sapunice mlakom vodom kao što je Prota već i napisao.
Nazad na vrh Ići dole
kenny
Gola udica
Gola udica
kenny


Broj poruka : 3
Datum upisa : 13.07.2010

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptySre 14 Jul 2010 - 13:53

Pa zaista ne znam da li je skupa ili jeftina... ja sam ovde u Panoniji (Novi Sad, tj. okolina) a sa musicarskim priborom sam imao iste sanse da se susretnem kao i sa belim medvedom...
Pribor koji sam uzeo je polovan, ali sto mi rece kolega koji mi ga je dao, ocuvan je dosta, sto se zaista i vidi...
A struna je neka Cortland DT7(ili 8)F...
Planirao sam da malo probam da prevarim kojeg bucova ili stuku sa jeseni...
Inace, znam da "masem", dodje strika iz Sweden i ponese svoj komplet, i ja onako na suvo masem kao da samo tako pecam od malih nogu afro , barem mi tako rece.... striko.... Cool i da, hteo sam da pitam ima li mozda neka posebna tema gde bih mogao da pitam neke najbanalnije stvari, ili ovde mogu da pitam npr. kako da stavim konektor na strunu, sta da stavim kao predvez za stucje strimere itd... scratch


P.S.
Hvala na dobrodoslici, nadam se da necu previse smoriti pitanjima jer o musicarenju ne znam ni 1%...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptySre 14 Jul 2010 - 14:31

Kenny,

dobrodošao na forum!

Ovde: https://musicarenje.serbianforum.info/forum.htm
...su sve teme grupisane na koliko-toliko logičan način, pa ćeš naći gde da pitaš (ako već neko nije prethodno odgovorio na isto pitanje).

Što se tiče higijene strune, ja sam se koristio isključivo mlakom vodom (bez sapunice) i mikrofiber-krpom.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptySre 14 Jul 2010 - 15:24

https://www.youtube.com/watch?v=uJRrlG7jP88&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptyUto 8 Feb 2011 - 12:31

Proto, a gde si nasao onaj Scientific Angler Fly Line Dressing?Dosad sam koristio silikonsko ulje za mazanje strune nakon sto je operem sapunici (prebrisem sapunicom), isperem u mlakoj vodi (prebrisem mlakom vodom), prebrisem (osusim) mikrofiber krpom (sve to s cekrka - na cekrk), i to je bilo prilicno delotvorno, jer mi cesto koriscen Cortland 333 DT 4 F traje vec evo ce biti treca godina.Pri tome, tako premazan silikonskim uljem lepo leti kroz provodnike, a van njih da i ne govorimo.Da li bi se silikonsko ulje moglo koristiti i za malo skuplje strune? Da li je vazelin dobro resenje da se njime namaze? Konac, iskljucivo!!!
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca EmptySre 9 Feb 2011 - 20:21

Један од потребних захвата на крају сезоне , а потрудите се да је имате како би наредну дочекали у жељном ишчекивању, је годишње одржавање. Пре петнаестак г. Ацо И. упутио ми је истинску критику о самом бацању струне- техници. Но за годишње одржавање поред упута горњих зналаца треба додати и намотавање на што већи обли предмет (пластично бури и сл.) и остављање на тамно место - шифоњер и сл. (WF струна непознатог порекла траје 8 година!) santa
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





odrzavanje konca Empty
PočaljiNaslov: Re: odrzavanje konca   odrzavanje konca Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
odrzavanje konca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: